O nas

Chcesz przenieść SPA do swojego domu?

U nas kupisz artykuły solne w postaci lampek i świeczników solnych, z soli himalajskiej, dzięki którym oczyścisz powietrze w swoim domu. Ale to nie wszystko! Odnajdziesz również kosmetyki na bazie naturalnych składników, wspomagające leczenie i pielęgnację ciała. A dzięki młynkom z solą himalajską przygotujesz pyszne dania wzbogacone o cenne minerały.

Martwisz się o cenę?

Polub nas i obserwuj fanpage na facebooku, a możesz stać się posiadaczem darmowej wejściówki do groty lub otrzymać zniżkowy Voucher. Ponadto jesteśmy partnerem m.in. firmy Benefit Systems, honorujemy również karty Absolwenta UMK, Fitprofit, Kartę Dużej Rodziny czy Toruńską Kartę Seniora.

Nasza grota solna to miejsce, którego ściany wyłożone są naturalnymi bryłami krystalicznej soli himalajskiej oraz soli z Morza Martwego. Sól himalajska jest najzdrowszą i najczystszą solą dostępną na ziemi. Wykazuje niezwykłe właściwości lecznicze, zawiera ponad 80 pierwiastków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, których brak lub niedobór prowadzi do wielu groźnych chorób. Pierwiastki występujące w soli himalajskiej dostępne są w drobnych cząsteczkach, przez co łatwo są wchłaniane do organizmu ludzkiego i poddawane procesowi metabolizmu. Natomiast właściwości lecznicze soli z Morza Martwego znane są od starożytności. Morze to jest najniżej położonym miejscem na ziemi, a liczne podziemne źródła dostarczają nieustannie wartościowych składników mineralnych. Sól z Morza Martwego zawiera jedne z najwyższych stężeń pierwiastków leczniczych.

Z sufitu zwisają solne sople a podłoga wysypana jest kilkunastocentymetrową warstwą drobnokrystalicznej soli himalajskiej. Stąpając po niej masujemy ważne receptory zlokalizowane pod stopami. Baśniowe wnętrze uzupełniają podświetlane kaskady oraz tężnie wytwarzające leczniczy aerozol solny. Całości dopełnia niezwykła gra świateł, kojąca muzyka, śpiew ptaków, szum wody spływającej po kamieniach. Ciało odpręża się, a umysł wycisza.

Pobyt w grocie solnej to nie tylko rozkosz dla zmysłów. Zjonizowane powietrze wypełniające grotę jest dziesięciokrotnie czystsze niż na zewnątrz a klimat w niej panujący jest nasycony licznymi mikroelementami i pierwiastkami. Seanse w naturalny sposób wzmacniają odporność, poprawiają kondycję, podnoszą koncentrację oraz wspomagają leczenie wielu schorzeń.

W naszej grocie zastosowaliśmy kilka urządzeń wspomagających proces wchłaniania solnych mikroelementów:

Generator aerozolu solnego (zakupiony w 2019) to urządzenie, które umożliwia pełne wykorzystanie leczniczych właściwości soli. Za pomocą ultradźwięków rozbija aerozol solny na cząsteczki wielkości 1-5μm, które przenikając do płuc i pęcherzyków płucnych, oczyszczają drogi oddechowe, łagodzą stany zapalne i zdecydowanie poprawiają zdrowie.

Tężnia solankowa jest konstrukcją wykonaną z drewna sosnowego, która wyposażona jest w pompę rozprowadzającą solankę po specjalnie rozmieszczonych wiciach. Rozlokowana w ten sposób solanka wytwarza w powietrzu mgiełkę, dzięki której powietrze zostaje nasycone jodem oraz bromem, a także szeregiem dobroczynnych dla organizmu mikroelementów, takich jak magnez, sód oraz żelazo. Jod i brom znane są ze swych właściwości leczniczych, dzięki czemu znajdują zastosowanie w leczeniu górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, rozedmy płuc, nadciśnienia tętniczego, nerwic, alergii, jak również w stanie ogólnego wyczerpania organizmu.

Kaskada solankowa to niezwykła konstrukcja wykonana z brył soli w połączeniu z kamieniem. Działaniem przypomina mini tężnię solankową gdyż generuje korzystny dla zdrowia mikroklimat jodowo – bromowy. Dzięki temu skutecznie przyczynia się przede wszystkim do poprawy funkcjonowania górnych dróg oddechowych oraz pozwala zachować dobrą kondycję całego organizmu.

Lampa bakteriobójcza w naszej grocie dbamy nie tylko o utrzymanie odpowiedniego mikroklimatu, ale również o higienę i sterylność pomieszczenia. Codziennie po seansach pomieszczenie groty jest odkażane specjalną lampą bakteriobójczą, zwłaszcza sól na podłodze i leżaki. Lampy takie stosowane są w szpitalach i prywatnych klinikach, mając za zadanie nie dopuścić do rozwoju szkodliwych bakterii.

Klimatyzacja i wentylacja to standardowe i profesjonalne urządzenia stosowane w grotach solnych dla utrzymania odpowiedniej temperatury, wilgotności i czystości powietrza. Utrzymują również w pomieszczeniu odpowiedni mikroklimat oraz poziom mikroelementów.

Na seans najlepiej zabrać dodatkowe jasne skarpetki, dla zapominalskich wydajemy ochraniacze na buty.